Erasmus+ Stategic Partnerships
BeInterBaltic – Intersections in built environment
promoting interdisciplinary higher education in the Baltic Sea Region

Outcome 

 

Project 03 Living Water Lines Group 1Living Water Lines

Group1 Johanne Johnsen, Mostafa Nabil, Aleksandra Talko, Erik Widell
additional information available in members area 

 

Project 07 Water Lilies Group 2Water Lilies

Group2 Katarzyna Krefta, Pooya Saremi, Ekaterina Velichko, Jingjing Zheng
additional information available in members area 

 

Project 02 Flooded Playing Fields Group 3Flooded Playing Fields

Group3 Jana, Ulrik, Charlotte
additional information available in members area 

 

Pages from Project 13 Disappearing Bridge Group 4Disappearing Bridge

Group4 Raisa Sakharuk, Charlotte Ea Brandt, Slawomir Zbikowski, Gert Salzer
additional information available in members area 

 

Project 14 Hammerbrook Group 5Hammerbrook

Group5 Sarah Emanuela Schmidt, Magdalena Nowak, Daria Pryzbylowska, Toivo Säwén
additional information available in members area 

 

Project 15 Negative Space Group 6

Negative Space

Group6 Kamila Zbaska, Karolina Plata, Kalyani Kumar, Lena Knoop
additional information available in members area 

 

Project 01 Larsson Walls Group 7Larsson Walls

Group7 Albania Arrazola, Anton Nordfeldt, Linda Wäppling, Agata Zuchniewicz
additional information available in members area 

 

Pages from Project 11 Cliff+Romantic Industry Group 8+9

Cliff+Romantic Industry

Group8, 9 Max Ganter, Nina Gyalokay, Anne Fassing Gade, Bernadette Brunner, Zhao, Markus Gustafsson, Oskar Alberto Görg
additional information available in members area 

 

Project 09 Serendipity Group 10Serendipity

Group10 Robin Bylund, Janna Kampers, Signe Walther
additional information available in members area 

 

Project 06 Art Path Group 11Art Path

Group11 Valeria Valladares, Salvador Hernandez Gazga, Agnieszka Lula, Hussein Chith
additional information available in members area 

 

Project 04 Poetry of Tides Group 12Poetry of Tides

Group12 Anastasia Chubukova, Jan Suchorzewski, Piotr ┼╗elaznowski, Svetlana Lomp
additional information available in members area 

 

Project 08 Red Line Group 13Red Line

Group13 Heidi Seesto, Xianmei Hu, Artjom Klimaschewski
additional information available in members area 

 

Project 12 Container Group 14Container

Group14 Sandra Andersson, Katharina Heidkamp, Aleksandra Mariak, Vadim Klevan
additional information available in members area 

 

Project 05 Twisted Bridge Group 15Twisted Bridge

Group15 Sophie Kuhnt, Bartłomiej Stankiewicz, Xianwen Zheng
additional information available in members area 

 

Project 10 Immersion Group 16Immersion

Group16 Alexey Gutev, Ilya Kuznetsov, Margarita Tyurina
additional information available in members area